Guido Andrea Longhitano

Fotograf – dokumentarista

Biografia

Guido Andrea Longhitano, manažér, fotograf – dokumentarista, sa narodil v Rapalle (Taliansko). Od roku 2016 má aj slovenské občianstvo. Po ukončení štúdií na Právnickej fakulte Univerzity v Janove, a potom čo pracoval v právnických kanceláriách v Janove, v City (Londýn) a v Sacramente (Kalifornia),
od roku 2002 žije a pracuje v Poprade, kde si založil rodinu, je otcom syna Guida.

Pôsobí ako riaditeľ dvoch výrobných spoločností. Už od jeho trinástich rokov je vášnivým fotografom. V jeho snahe prispievať spoločenstvám, v ktorých žije, pôsobil ako dobrovoľník záchrannej zdravotnej služby v Taliansku (za svoje služby získal zlatú a striebornú medailu) a počas jeho pobytu v Kalifornii ako dobrovoľný hasič. Aktívne prispieva k lepšej budúcnosti spoločnosti.

Vydal 4 dokumentárne knihy, prvé ktoré s takouto témou vyšli po nežnej revolúcii: Incredible Slovakia – Folklórny festival Slovakia (2012); Hasiči – Firefighters (2013);
Polícia na Slovensku – Slovak Police Forces (2016); ABOUT THE FUTURE 51 príbehov žien pre budúcnosť zdravotníctva (2022).

Svojimi fotografiami prispel do knihy Katedrála svätého Šebastiána (2018), Mons. František Rábek a kol.

Zrealizoval 3 národné fotografické kalendáre. Jeho práca bola prezentovaná na 9 výstavách a viacerých podujatiach na Slovensku a v Českej republike, a o jeho projektoch bolo odvysielaných niekoľko národných TV reportáží.